ODESZŁA OD NAS …

19 stycznia 2018r. w wieku 71 lat odeszła z naszej społeczności Pani Czesława Hajduk – założycielka, Prezes Stowarzyszenia Chorych z Przepukliną Oponowo-Rdzeniową RP O/ Katowice. Urodzona na Kielecczyźnie, a od połowy lat 80 ubiegłego wieku mieszkanka Pilicy.
Kobieta o wielkim sercu. Ogromną część życia poświęciła pracy społecznej na rzecz najbardziej potrzebujących – ludzi niepełnosprawnych. To Ona, nie szczędząc własnego czasu i wysiłku, przywracała chorym wiarę w sens życia. Dla członków Stowarzyszenia i ich rodzin organizowała Jurajskie Spotkania, na które zapraszała lekarzy różnych specjalności, aby zainteresowani mogli skorzystać z fachowych porad i konsultacji. Za swą bezinteresowną pracę społeczną otrzymała wiele nagród m.in. pierwsze miejsce wśród  Złotej Dziesiątki  Kobiet Sukcesu Śląska 2012.
Jej odejście jest wielką stratą nie tylko dla naszej społeczności. Zapamiętamy Ją jako osobę skromną, uśmiechniętą, bardzo życzliwą, gotową na wiele wyrzeczeń, aby nieść pomoc innym.

Podziel się

3 komentarze do wpisu „ODESZŁA OD NAS …”

  1. Znałam Panią Czesławę. Wspaniała kobieta, pełna empatii, radości i poświęcenia. Żal, że tak dobrzy ludzie tak szybko odchodzą.

    Odpowiedz
  2. Wspaniała osoba. Znana w Polsce i w Europie a niedoceniona tam gdzie żyła. Czy osoba o takim społecznym dorobku nie zasłużyła na tytuł Honorowego Obywatela Pilicy?

    Odpowiedz
  3. Popieram zdanie Pana Kota. Pani Czesława,jako jedna z niewielu w naszej społeczności zasłużyła na największe uznanie. Jej praca, poświęcenie i empatia były dalekie od blasku fleszy a przynosiły wymierne efekty. Należy nam wszystkim brać przykład z tak wspaniałej kobiety.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.