BIESIADA KGW

 

 

W ostatnią sobotę karnawału 10.02.2018r. odbyła się XVIII Biesiada KGW Gminy Pilica. Każdego roku Biesiadę przygotowuje inne Koło. Organizatorkami i gospodyniami tegorocznej imprezy były członkinie KGW w Solcy.

Na biesiadzie obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych i resortowych, ale najważniejszymi osobami były oczywiście członkinie wszystkich KGW naszej gminy. Trzeba przyznać obiektywnie, że przy organizacji tego typu imprez wszystkie Panie bardzo się starają, aby wypadły jak najlepiej. Nasze Gospodynie zawsze dbają o to, aby było coś dla ciała i dla ducha. Wykazują wiele talentów kulinarnych co widać w przygotowanych potrawach. Ich zmysł artystyczny widać przy wykonywaniu różnego rodzaju dekoracji, układaniu piosenek czy inscenizacji. Bardzo ciekawym elementem tegorocznej Biesiady był skecz inspirowany programem „Randka w ciemno” w wykonaniu organizatorek. Kobietki wykazały się wyjątkową pomysłowością, a także talentem aktorskim. Wszyscy dobrze się bawili ,bowiem jak zawsze, organizatorki zadbały o to, aby atmosfera była prawdziwie karnawałowa. Przygotowanie takiej biesiady, przez bardziej lub mniej liczne koło, to duże wyzwanie. Organizując ostatkową kobiecą biesiadę Panie kultywują tradycję, którą zapoczątkowały w ubiegłym wieku krakowskie przekupki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.