3 – Maja w Pilicy

 

Uroczystości związane z 227 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-Maja, rozpoczęły się w Pilicy uroczystą Mszą Św. w Klasztorze O. Franciszkanów. Po Mszy Św. dzieci z Państwowego Przedszkola oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pilicy, zaprezentowały okolicznościowy program artystyczny. Następnie pochód wyruszył na rynek, gdzie pod obeliskiem kwiaty złożyli : przedstawiciele władz lokalnych, szkół, przedszkola, zakładów pracy, partii politycznych,związków zawodowych, stowarzyszeń, członkinie KGW, delegacje druhów OSP z terenu Gminy Pilica. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe, zaś o oprawę muzyczną zadbał chór ” Metanoya Cordis” oraz orkiestra dęta z Wierzbicy pod kierownictwem Pana Jerzego Brożka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentarz do “3 – Maja w Pilicy”

  1. Uczczenie rocznicy pierwszej w Polsce i Europie Konstytucji winno mieć oprawę adekwatną do powagi uroczystości. Niestety, bałagan i brak organizacji przyćmiły tą doniosłą uroczystość. Czy ktoś wyciągnie wnioski z tej porażki?? myślę, że nie. Porażki bowiem dominują w naszej gminie na każdym polu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.