WDZIĘCZNI PRZODKOM

3-Maja w Święto Matki Boskiej Królowej Polski oraz w rocznicę uchwalenia Konstytucji, w pilickiej kolegiacie, została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji dawnych rodów pilickich, fundatorów, darczyńców, budowniczych naszego kościoła, których doczesne szczątki na przestrzeni dziejów, były składane na cmentarzu wokół kościoła. Aby uczcić ich pamięć, został postawiony pomnik. Po Mszy Św. pomnik poświęcił Ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak. W intencji naszych przodków wspólnie odmówiono modlitwę, a następnie delegacje ZERiI ” Koła Seniora ” w Pilicy, Zespołu ds. Ratowania Pilickiej Kolegiaty oraz Przewodnicząca Rady Osiedla, złożyli wiązanki kwiatów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.