GOŚCIE Z ŁAŃCUTA

Goście z Łańcuta.

Dziś, 1 sierpnia 2018 ( dzięki osobistym kontaktom z Łańcutem Pani Anny Kowalskiej ) gościliśmy w Pilicy uczestników XVII Powiatowej Pielgrzymki Rowerowej z Łańcuta na Jasną Górę. Patronat nad pielgrzymką jak co roku objął Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który po raz kolejny uczestniczy w tym wydarzeniu. W pielgrzymce udział bierze 163 uczestników w wieku od 7 do 80 lat.

Uczestnicy po raz siedemnasty przejeżdżali przez Pilicę. Ponieważ Pilicę i Łańcut łączy wspólna historia, postanowiliśmy zaprosić uczestników na dłuższy pobyt w naszej miejscowości. Zwiedzanie rozpoczęli od wzgórza św Piotra. Tam podczas krótkiego odpoczynku Aleksander Kot, “w pigułce” przedstawił historię naszej pięknej Pilicy, a następnie goście, w kilku grupach, prowadzeni przez Andrzeja Grabowskiego wyruszyli do Smolenia. Królowa Elżbieta Granowska to również królowa związana z Łańcutem, dlatego zwiedzanie zamku Pilcza, było dla nich dodatkową atrakcją.

W pięknej scenerii, przy pięknej pogodzie Anna Kowalska, Aleksander Kot i Andrzej Grabowski przekazali na ręce Starosty Łańcuckiego materiały promujące Pilicę i okolice.

Dzięki temu wydarzeniu Pilicę od Łańcuta dzieli jakby mniejsza odległość. Ostatnim przystankiem w Pilicy był tzw Amfiteatr, tradycyjne miejsce postoju pielgrzymów, aby uzupełnić prowiant. Z tego miejsca Pielgrzymi pilickimi ulicami wyruszyli do Kroczyc.

Mamy nadzieję, że Pielgrzymi będą tę wizytę mile wspominać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 komentarzy do “GOŚCIE Z ŁAŃCUTA”

 1. Jak widać, można promować naszą gminę pełną historycznych faktów i ciekawych miejsc. Ci pielgrzymi zapewne na zawsze zapamiętają tą wizytę, a i innym przekażą walory naszych okolic. Szkoda tylko, że emerytowana Pani Anna Kowalska nadal charytatywnie pracuje na tych, którzy pobierają pensję za PROMOCJĘ. Jedynym radnym angażującym się w życie Pilicy, jak widać jest Pan Andrzej Grabowski. O Aleksandrze Kot nie trzeba pisać, bo to „fanatyk” historii Pilicy i okolic, a także oddany społecznik. I kto ośmieli się mieć uwagi do 60 latków??? Gdyby nie oni zostalibyśmy tylko z dniem strażaka , kołami gospodyń i wiankami. Nie powiem, takie imprezy też są potrzebne ale trzeba sięgać wyżej, chwalić się tym, z czego powinniśmy być dumni.

  Odpowiedz
 2. TAK ŁADNIE OCENIASZ KOBIETO INNYCH A CZEMU SIĘ SAMA NIE DOŁĄCZYSZ DO PROMOWANIA NASZEJ GMINY
  KOGOŚ KRYTYKOWAĆ TO POTRAFISZ A SAMA MASZ WSZYSTKO W D>>>>>>>>>>>>>>
  ZACZYNA SIĘ OD SIEBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A PÓZNIEJ SIĘ KRYTYKUJE INNYCH!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 3. Do „gościa”.
  Do promowania naszej gminy przyłączyłam się już ponad 10 lat temu. Po nieprzyjemnościach, jakie miałam po promocji książki o Królowej Elżbiecie-naszej Elżbiecie, z naszej Pilicy stwierdziłam, że nie będę się wychylać publicznie. Zawistni mieszkańcy naszej gminy poświęcają czas na pisanie donosów i fałszywych oskarżeń zamiast cieszyć się, że coś ciekawego się dzieje.Żeby promować naszą gminę nie muszę być na tzw.”świeczniku” i zajmować miejsca tym, którzy winni na tym miejscu stać. Krytykuję innych mając nadzieję, że zbiorą swoje d… w garść i zaczną działać.

  Odpowiedz
 4. właśnie tymi twoimi wpisami sama zaliczasz Się teraz do tych <<ZAWISTNYCH LUDZI<<
  przestań!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 5. Lidię parę razy zauważyłem wśród organizatorów imprez. Panie Gość, pochwal się pan publicznie co zrobiłeś dla Pilicy. Czekamy na konkrety. Chyba że jesteś burkiem wynajętym do ujadania.

  Odpowiedz
 6. Gość zapewne jest wśród tych, którzy nic nie robią, A POWINNI. Krytyka bardzo go WIDAĆ BOLI. GOŚCIU! miej odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem. Ja nie boję się wyrażać swoich opinii i robię to jawnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.