ROCZNICA WYZWOLENIA PILICY

 

 

 

                                                                                                                                                                       

Styczeń to ważny miesiąc w historii naszej miejscowości. 17 stycznia 1945 roku Pilica została wyzwolona spod okupacji hitlerowskiej.

Tamte dni są wciąż bardzo żywe w pamięci naszych najstarszych mieszkańców. Podczas działań wyzwoleńczych spłonął zabytkowy kościółek na wzgórzu Św. Piotra. Jedynie tylko strona Jura-Pilica.com pamiętała o tamtych wydarzeniach , dzieląc się z nami nowo zdobytymi wiadomościami dotyczącego tego tematu. Czy zatem brak zainteresowania i informacji w innych lokalnych mediach świadczy o tym, iż o tej dacie powinniśmy zapomnieć ?.

 

                                                                                                                                                                    Wacław Piwowarski ” Płonący kościółek Św. Piotra „

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.