DROGA PRZEZ MĘKĘ

W 2018r. została rozpoczęta na ul. Kościuszki inwestycja związana z wymianą kanalizacji i wodociągu. Ludzie zgodnie uważali, że jest ona potrzebna, ponieważ na ulicy tej występowały zbyt często różnego rodzaju awarie.

Z końcem jesieni kanalizacja jak i wodociąg zostały ułożone, a droga ? no cóż… z dnia na dzień stawała się coraz bardziej nieprzejezdna. Ciężki sprzęt budowlany robił swoje, pozostawiając za sobą wielkie zagłębienia czym wykonawca zupełnie się nie przejmował. Od pół roku ulica wygląda jak teren poligonu. Już od dłuższego czasu nic się tutaj nie dzieje, zaś ogólny rozgardiasz panujący na drodze wręcz poraża. Materiały budowlane porozrzucane, a wyrwy i dziury w drodze bardzo często uniemożliwiają przejście czy też przejechanie niektórych odcinków. Śnieg, lód, błoto i stojąca woda jeszcze większe stwarzają zagrożenie i potęgują utrudnienia. Odnosi się wrażenie, że nie ma tu zupełnie nadzoru i zainteresowania ze strony inwestora tym wszystkim co się na tej ulicy dzieje. Mieszkańcy ul. Kościuszki mają świadomość tego, że każda inwestycja wiąże się z utrudnieniami i dyskomfortem życia, że wszystkiego nie da się naraz zrobić i asfaltu na tę chwilę mieć nie będą, ale bariery pozostawione przez wykonawcę jak również brak zainteresowania i działań ze strony Gminy aby je usunąć są dla nas nie do zaakceptowania. Na naszej ulicy spotykamy się z przypadkami starszych ludzi, którzy zmuszeni są całą zimę siedzieć w domu, ponieważ przebycie tej drogi jest dla nich zbyt dużym wyzwaniem i jak oni twierdzą – ta droga jest niebezpieczna !  Do burmistrza kierowano prośby indywidualnie jak i poprzez delegację mieszkańców o to, aby w tym ciężkim okresie zimowym drogę poprawić / zasypać dziury kruszywem / i co ?… brak reakcji… do dnia dzisiejszego problem pozostał. Ludzie dalej zmuszeni są brnąć w błocie, w samochodach uszkadzać zawieszenia czy też urywać zderzaki bo i takie są przypadki. Proszono o pomoc naszego radnego aby w imieniu mieszkańców ul. Kościuszki złożył interpelację w tej sprawie i co ?… też martwa cisza… Droga jest w takim stanie, iż mogą pojawić się zdarzenia powodujące uszczerbek na zdrowiu pieszych jak i kierowców / przypadki uszkodzenia mienia już są /, a wówczas będzie to skutkować wystąpieniami poszkodowanych z roszczeniami o odszkodowanie i kto za to odpowie ? Wiemy kto… Przepisy jednoznacznie stanowią, iż jednym z zadań Gminy jest dbałość o bezpieczeństwo swoich mieszkańców i co się z tym wiąże zapewnienia bezpiecznego dojścia lub dojazdu drogą gminną do nieruchomości. Czy nasza Gmina mieszkańcom ul. Kościuszki to zapewnia ?…

Panie Burmistrzu , jeżeli dalej nasze prośby będą lekceważone i w najbliższym czasie nie zlikwiduje Pan tych barier w postaci dziur na drodze utrudniających nam życie, powodujących zagrożenie i narażających nas na koszty, będziemy zmuszeni poinformować o naszym problemie ogólnopolskie środki masowego przekazu, włącznie z telewizją. Niech cały kraj widzi jak nasza Gmina dba i reaguje na żywotne interesy czy też prośby swoich mieszkańców !

30 komentarzy do “DROGA PRZEZ MĘKĘ”

 1. Widać,że władza ma to gdzieś bo gdyby było inaczej nie dopuściliby do takiej sytuacji.Pracuję w firmie,która wykonuje podobne inwestycje i u nas taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia.Ta firma idzie na łatwiznę,a władza niestety nie egzekwuje od niej tego co powinna.Nic tylko współczuć ludziom tam mieszkającym.

  Odpowiedz
 2. Jestem mieszkańcem Opola, ale moje korzenie wywodzą się z Pilicy. Bardzo często wchodzę na strony internetowe, które dotyczą gminy Pilica. Mimo wielkiego sentymentu do waszej gminy z przykrością muszę stwierdzić, że to co przeczytałem i zobaczyłem w tym artykule przeraziło mnie. Takiego beztroskiego podejścia do budowy, nieliczenie się z czynnikiem ludzkim i dziadostwa budowlanego dawno nie widziałem. Myślę, że wysuwane pretensje do rządzących ze strony mieszkańców tej ulicy są ze wszech miar uzasadnione.

  Odpowiedz
 3. Mieszkam na ul Kościuszki. Wszystko co tutaj zostało napisane jest szczerą prawdą, ja ze swojej strony jeszcze więcej bym dodała. Spójrzcie na zdjęcie nr 2 od góry. Widoczny jest fragment podebranego chodnika a w dole porozrzucane krawężniki. Ciarki mnie ogarniają jak na to patrzę. Wystarczy, że płyta się z pod nóg obsunie i tragedia gotowa bo ktoś walnie głową w krawężnik. Panie Burmistrzu bycie Burmistrzem to nie tylko możliwość wystawiania się do zdjęć i pokazywanie jaki jestem cacy, to przede wszystkim odpowiedzialność i jeżeli na tej ulicy nie daj Boże dojdzie do jakiegoś wypadku, to tej odpowiedzialności się nie uniknie, tym bardziej,że problem był sygnalizowany.

  Odpowiedz
 4. Firma firmą, ale odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest tylko i wyłącznie gmina.

  Odpowiedz
 5. ciekawy jestem dlaczego się toleruje taką beztroskę budowlaną ? czy tu mamy do czynienia ze zwykłym olewaniem sprawy , czy ? nie wiem co o tym myśleć.

  Odpowiedz
 6. zapraszam na spacer ulica dwóch inspektorów nadzoru budowlanego i PAN BURMISTRZA PILICY ,moze nam poradza jak bezpiecznie dojsc do domu z pracy ,szkoły ,z zakupów,czy od lekarza

  awarie wody i odpływu to dopiero beda,bo siec została połozona bez zadnej podsypki ,na kamienistym podłozu,ciekawa jestem czy był nadzór nad tymi pracami?

  Odpowiedz
 7. Co tam wasza droga, ważniejsza jest promocja własnej osoby niż dziury w jezdni, ha ha ha ha !

  Odpowiedz
 8. Widać, że niektórzy jeszcze nie mogą się pogodzić z porażką w poprzednich wyborach.

  Odpowiedz
 9. Wszedłem na stronę i komentarze . Czytam i nie mogę zrozumieć jaki związek ma : wynik wyborów z artykułem ? Ponadto jaki to ma związek z bałaganem panującym na remontowanej drodze i istniejącymi tam utrudnieniami dla mieszkańców ? Ale idąc tym tokiem rozumowania wniosek nasuwa się sam : komentarz ten powstał albo na zlecenie, albo dla przypodobania się obecnej władzy. Nie pisał tego zapewne nikt z tam mieszkających. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 10. Jakie przypodobanie? Dziś jesteś potrzebny żeby rozsiewać zamęt, potem będziesz bezimiennym człowiekiem. Szybciej zlecenie. Ale można się mylić bo przecież władza wie wszystko. Niby nie czyta a wie. Ciekawe to. 🙂 A dziury jak dziury, potrzeba może poszukać środków dodatkowych na te finezje chyba, że tego też się nie potrafi 🙂 a ludzi trzyma się na etatach, bo ma się prywatne zależności. Szkoda gadać.

  Odpowiedz
 11. Pan radny załatwił już prywatny (czytaj: rodzinny) interes i teraz ma wyborców w de. Nie pierwszy to przypadek w gminie, w powiecie, w województwie i w kraju. Trzeba myśleć przy urnie a nie biadolić po wyborach.

  Odpowiedz
 12. Ot, ” pilickie piekiełko” . Takie samo jak nasze polskie, tylko w mniejszym wymiarze. Problem jeden przykrywa się drugim, żeby tylko ” moje było na wierzchu „. Problem mają mieszkańcy – no mają, ale po co im ulżyć, po co w ogóle im pomóc, albo przyznać rację, że prace idą tak jak idą ? Lepiej odwrócić uwagę i ” dokopać ” tym, którzy się za mieszkańcami ujmują. Jakież to małostkowe…

  Odpowiedz
 13. No to chwalmy,że dobrze, że tak nigdy nie było, a ludzie dalej niech grzęzną w błocie, niech urywają koła, zderzaki i resory. A my klaskajmy i szerzmy propagandę sukcesu i kult jednostki.

  Odpowiedz
 14. Brawo Karolinko. Bardzo pięknie i trafnie oceniłaś sytuację . Napisałaś to o czym się coraz szerzej i głośniej mówi.

  Odpowiedz
 15. Tu nie ma wielkiej filozofii. Szkoda mieszkańców Kościuszki, dziwię się tylko że to jeszcze nie jest w Uwadze. Ale co się dziwić. Boją się, że stracą więcej. Dozgonne zainteresowanie i pomoc włodarza 🙂 Jak dbam tak mam. A PAN rzekł – według zasług będzie Ci dane – Biednym zabieram bogatym daje 🙂 Dobre.

  Odpowiedz
 16. A może chodzi o założenie Planet Spa. Takich kąpieli błotnych w okolicy nie ma. Mieszkańcy założą agrobiznes i podatki gdzie? Interes życia. Przepraszam za żart. Ale dziwię się, że to jeszcze nie otarło sie o media. Nie ma co pisać komentarze. Trzeba działać.

  Odpowiedz
 17. Od wczoraj prace remontowe na ul. Kościuszki ruszyły pełną parą. Co jest powodem tej metamorfozy inwestycyjnej ?… I dało się ?… Jakie wnioski ?… i jeszcze jedno, coś mi się wydaje, że Planet Spa chyba nie będzie.

  Odpowiedz
 18. Rzeczy które były wykonane przed zimą są właściwie do zrobienia od mowa na skutek nie zabezpieczenia np.krawężniki utrącone studzienki, strach pomyśleć jak będzie wyglądać droga, może również do domów będzie się wchodzić przez 2-wu metrową kałużę jak to było do tej pory .Więc czas na zgłoszenie sprawy do odpowiedniej instytucji bo po wykonanych pracach to mieszkańców będą mieli tam gdzie mają teraz

  Odpowiedz
 19. no macie swojego radnego i zgłaszać mu swoje uwagi i usterki dot. drogi. Skoro potrafi zadbać o swoje sprawy to niech i zadba o publiczne, przecież od tego jest, za coś w tej gminie im płacą do choinki, umieli obiecywać to teraz niech się wykażą.

  Odpowiedz
 20. Nie wiem jak oni kładą te krawężniki, że droga w niektórych miejscach będzie węższa niż była. Była ciasnota na tej drodze, a teraz będzie jeszcze większa. Widać,że robi się „wszystko dla ludzi i z myślą o nich”.

  Odpowiedz
 21. ktos kto zatwierdzał te plany przebudowy tej ulicy to złozył podpis inblanko, takie odnosze wrazenie,mysle ze nie był zorientowany w sytuacji i nie był na tej ulicy
  no ale cudze pieniadze mozna trwonic i nie ponosi sie zadnej odpowiedzialnosci

  Odpowiedz
 22. Do wszystkich co piszą o ,,macie swojego radnego,, -radni są wszystkich i mają mało wspólnego z wygranymi przetargami za to jest odpowiedzialny ,,wasz burmistrz,,skoro my mamy swojego radnego

  Odpowiedz
 23. Zgadzam się z Tobą, że radni są wszystkich i mało mają wspólnego z wygranymi przetargami, a tak szczerze mówiąc nie mają nic, bo to gminna komisja przetargowa decyduje kto będzie wykonawcą. Ci co piszą ”macie swojego radnego ” mają rację. Po to gmina jest podzielona na okręgi wyborcze aby ludzie z poszczególnego okręgu mieli swojego przedstawiciela w radzie, który reprezentował będzie ich interesy na zewnątrz. Tak to działa. Ja na dobrą sprawę nie mam zamiaru w razie potrzeby zgłaszać problemu radnemu z innej miejscowości bo to nie ma sensu chyba, że radny z mojego okręgu nie będzie chciał się sprawą zająć. I jeszcze jedno, w poprzednim moim komentarzu nic nie pisałem, aby radni mieli coś wspólnego z wygranymi przetargami.

  Odpowiedz
 24. Za wykonywane prace odpowiada firma którą w drodze przetargu wybiera burmistrz i to jest jego zadanie wybrać firmę odpowiednią, bo za rok czy miesiąc ja nie będę szukała firmy jak będzie coś nie tak, tylko pójdę do burmistrza to właśnie władza gminy odpowiada za ten stan rzeczy, do ,,swojego,, radnego to ja mogę iść z bieżącymi problemami a taka inwestycja była inwestycją planowaną i przygotowywaną i chyba nie do końca przez radnych ,,waszych, naszych,,

  Odpowiedz
 25. Zamiast płakać na forum to wybrać się na najniższą radę i wylać swoje żale.
  Anonimowo to każdy mocny ale face to face to już problem.
  Widzę, że zebrało się tutaj towarzystwo wzajemnej adoracji :-).

  Odpowiedz
 26. po co chodzic do gminy i niszczyc buty jak jej urzednicy maja tylko jedna odpowiec,TERAZ TO JUZ NIC NIE MOZNA ZROBIC ,TO NIE MY ZA TO ODPOWIADAMY,TO INSPEKTOR NADZORU Z ZAWIERCIA albo FIRMA co te prace wykonuje a nie oni takie i podobne mozna usłyszec odpowiedzi
  teraz winnego co akceptował te plany nie znajdziemy

  Odpowiedz
 27. Widoczne nie jest to aż tak ważne i lepiej wypłakiwać się na forum :-).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.