KOMENTARZ …

Jestem bardzo mocno zdegustowany i chcę się z Państwem podzielić moimi odczuciami.

Zmarła Radna RMiG w Pilicy. Została już pochowana. Na stronie internetowej Gminy martwa cisza. Nie było i nie ma do tej pory żadnej informacji o Jej śmierci, nie było również podanej wiadomości o terminie uroczystości pogrzebowej. Przeglądając tę stronę odnosi się wrażenie jakby Tej osoby nigdy wśród nas nie było, a Ona nie wiele dla Gminy znaczyła. Natomiast, w piątek o godz. 14.20 / na dzień przed Jej pogrzebem / na oficjalnej stronie naszego Urzędu, ukazała się nowa informacja dotycząca bezdomnych psów złapanych w lutym 2019 r. na terenie Gminy Pilica. Dla mnie to jest SZOK ! że dla Gminy ważniejszym jest zamieszczenie informacji o złapanych psach niż poinformowanie społeczeństwa o śmierci naszej Radnej. To się po prostu w głowie nie mieści ! Zupełne zapomnienie i brak szacunku dla Niej. Pierwsze co w takiej sytuacji człowiekowi przychodzi na myśl to to , że ta Gmina traci na jakości , rzec by można , że schodzi na…. ! Jak widać po ostatnich wpisach na stronie Gminy to psy są priorytetem, a nie tragedia ludzka, nie śmierć Radnej, nie śmierć osoby publicznej – o tym nie ma żadnej wzmianki !

Czy zmarła zasłużyła sobie na takie potraktowanie ? Zapewne nie ! Wielokrotnie z Nią rozmawiałem, bywało i tak, że nie zawsze zgadzaliśmy się. W niektórych kwestiach nasze poglądy nieraz się różniły, ale zawsze rozstawaliśmy się z szacunkiem, w zgodzie i z uśmiechem na twarzy. Była osobą, która bardzo mocno wrosła w krajobraz Pilicy i identyfikowała się z tym środowiskiem. Sprawy ludzkie i społeczne nie były Jej obojętne. Dawała temu wyraz podczas przypadkowych spotkań, a także podczas pełnienia swojej funkcji społecznej. W krótkim okresie bycia Radną, złożyła najwięcej interpelacji. Widywaliśmy Ją często z aparatem fotograficznym na ramieniu. Dokumentowała wszystko to co Jej zdaniem było ważne i istotne, jak mawiała dla naszej ” małej ojczyzny” . Taką Ją zapamiętamy.

Pani Renato spoczywaj w pokoju

Andrzej Grabowski

 
                                

9 komentarzy do “KOMENTARZ …”

 1. No cóż, nasze władze gminne od kilku lat mają dziwny zwyczaj zauważać zdarzenia, które rozsławiają je na całą gminę, ale zapominają o zdarzeniach, które takiego splendoru nie przydają. I zdarzają się takie kwiatki, jak coroczne sprawozdanie na stronie głównej pisma gminnego ( utrzymywanego z naszych podatników pieniędzy) z obrad przybudówki partyjnej PSL-u-ZMW, co stanowi naruszenie conajmniej zasad dobrych obyczajów, nie mówiąc o tym, że łamane jest prawo o dofinansowywaniu działalności partii politycznych.

  Odpowiedz
 2. Tak to jest. Jesteś potrzebny tu i teraz, a później o tobie się zapomina, martwa cisza jak to zostało napisane. Czy tak trudno było zamieścić informację o jej śmierci ? Ona też była widziana i potrzebna ale przed wyborami i patrząc na tą radę to wydaje mi się, że ona była z nich wszystkich najbardziej niezależna. Teraz w gminie rozmyślują kto po niej i jak zrobić żeby był swój no bo komplet łapek w górze mile jest widziany.

  Odpowiedz
 3. Polityka i jeszcze raz polityka. W naszej gminie jest kult tylko jednej osoby i wszystko ma być podporządkowane tylko jej. Nikt się nie odważy cokolwiek napisać na stronie co by było nie po linii i bez wcześniejszej akceptacji. Tak to prawdopodobnie wygląda.

  Odpowiedz
 4. To kompromitacja urzędu i władzy. Gorsze słowa przychodzą mi do głowy ale nie wypada ich użyć w takim temacie. Był czas, że w gminie zaczynała się tworzyć społeczna więź. Był zapał. działo się. Diabli to wzięli przez działania jednego człowieka. A najgorsze jest to, że „to se ne vrati” nawet jeżeli ta wasza okropna „gazeta” będzie wypisywała co jeszcze „zostało objęte patronatem” i jak w Pilicy jest wspaniale.

  Odpowiedz
  • może pani przypomni trochę bliżej w kiedy to w gminie tworzyła się ta więz i był ten zapał do czego co takiego się działo ciekawego???

   Odpowiedz
 5. Możecie sobie pisać, wylewać żale i błędy władzy i co?, ano nic.Ten człowiek się śmieje nam w twarz i dalej robi swoje. Taka natura.

  Odpowiedz
 6. To nie taka natura, tylko my swoim milczeniem dajemy przyzwolenie na różne działania, a ten ktoś to pod siebie bezwzględnie wykorzystuje. Niewielu jest takich, którzy oficjalnie mają odwagę powiedzieć co myślą. Przykro mi to stwierdzić ale ja sama do odważnych też nie należę.

  Odpowiedz
 7. Ma Pan rację Panie Andrzeju. Gmina schodzi na psy.
  Proszę zauważyć, że gdy wejdziemy na stronę pilica.pl, mamy wrażenie, że jesteśmy nie na stronie miasta i gminy tylko na portalu szkoły w Pilicy. Niektóre artykuły są tam zbyteczne całkowicie. Nie pisze się jak Pan trafnie zauważył o rzeczach ważnych. Pani Renata powinna być na tej stronie upamiętniona, tak niestety się nie stało. Tylko pochwalić gospodarza gminy, oby tak dalej …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.