XVI GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK SZKOLNYCH

 

6 stycznia 2018r. Po raz XVI odbył się Gminny Przegląd Jasełek Szkolnych. Tłumnie zgromadzona publiczność, w sali MGBP w Pilicy, mogła oklaskiwać małych artystów. Jasełka – temat dobrze wszystkim znany, ale jednak sposób jego przedstawienia pokazuje, że zarówno młodzież i opiekunowie bardzo rzetelnie przygotowują się do tego wydarzenia. Poziom prezentowanych przedstawień z roku na rok jest coraz wyższy. Wykonawcy oprócz tradycyjnego ujęcia tematu, szukając własnych interpretacji, sięgają po nowoczesne środki wyrazu.

Pomysłodawczynią zorganizowania takiego przeglądu, była ówczesna dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławniowie Pani Danuta Kot, która obecnie kierując szkołą w Wierbce, kontynuuje swoje dzieło. Jedno trzeba przyznać organizatorom, że z inicjatywą trafili w dziesiątkę. Jest to jedyny taki przegląd w powiecie zawierciańskim, a niewiele jest takich w kraju. Gratulacje należą się organizatorom, występującej młodzieży, przedszkolakom, ich opiekunom, a także rodzicom. Wszystkim zaangażowanym w kultywowanie tej pięknej bożonarodzeniowej tradycji, należą się duże słowa uznania.Wspólnie spędzony czas i przekazywanie tradycji jest tym, co zostanie zachowane w naszej pamięci. Przekazywanie z pokolenia na pokolenie treści kultury, zawsze będzie uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.