REGULAMIN

Regulamin dodawania komentarzy na stronie Pilica Nasza Gmina

Regulamin określa zasady umieszczania komentarzy pod materiałami zamieszczonymi na stronie www.pilicanaszagmina.pl

 • Przesłanie komentarza oznacza wyrażenie zgody na postanowienia niniejszego Regulaminu.
 • Umieszczenie komentarza następuje przy użyciu specjalnego formularza umieszczonego pod treścią artykułu.
  I.
 1. Strona Pilica Nasza Gmina zachęca użytkowników do merytorycznej dyskusji na tematy poruszane na stronach www.
 2. Dodanie komentarza do wpisu na stronach www wymaga podania przez użytkownika nazwy użytkownika (nick) oraz zaakceptowania niniejszego Regulaminu.
 3. Komentarz dodany przez użytkownika może pojawić się na stronie internetowej od razu po jego zamieszczeniu, lub po jego moderacji .
 4. Komentarze publikowane są pod podanym przez użytkownika nickiem. Zamieszczenie komentarza na stronach www jest równoznaczne z jego publicznym udostępnieniem w sieci Internet.
 5. Komentarze użytkownika mogą zostać poddane ocenie lub skomentowane przez innych użytkowników, a portal Pilica Nasza Gmina nie odpowiada za treść tych opinii i komentarzy.
 6. Komentarze mogą być przechowywane na stronach www bez ograniczenia czasowego, usunięcie komentarza może nastąpić za zgodą administratora strony . W tym celu należy się skontaktować z administratorem strony. Po naciśnięciu zakładki KONTAKT i wypełnieniu formularza, wysyłamy informację, która dociera do administratora strony na adres : pilicanaszagmina@wp.pl 
  II. Treść komentarzy

1. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronach www. Serwis Pilica Nasza Gmina nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników, zapisanie komentarza na serwerze i umieszczenie go na stronach www nie oznacza przyjęcia odpowiedzialności za jego treść.

2. Administrator strony zastrzega sobie prawo do usuwania, w każdym czasie bez konieczności powiadamiania użytkownika, komentarzy, które:


a) zawierają treści sprzeczne z prawem,
b) naruszają normy społeczne, moralne, obyczajowe lub zasady współżycia społecznego,
c) zawierają treści uznawane powszechnie za wulgarne, obelżywe, obraźliwe, rasistowskie, ksenofobiczne, erotyczne, dotyczące przemocy lub odnośniki do takich treści,
d) zawierają wirusy lub pliki mogące uszkodzić sprzęt lub system komputerowy,
e) zawierają informacje, dane, odnośniki lub sumy kontrolne do licencjonowanych gier, programów komputerowych, muzyki, filmów oraz wszelkich innych utworów, których udostępnienie lub umożliwienie udostępnienia narusza lub może naruszać prawa autorskie, dobra osobiste lub inne prawa osób trzecich,
f) zawierają informacje mające na celu promocję lub reklamę osób, podmiotów lub usług,
g) propagują alkohol, środki odurzające, narkotyki,
h) wskazują na to że autor komentarza celowo wykorzystuje nick innej osoby lub jej tożsamość, w szczególności poprzez użycie imienia i nazwiska lub innych identyfikujących go danych,
i) uległy dezaktualizacji,
j) są niezgodne z tematyką lub charakterem Stron www.
k) przyczyniające się do łamania praw autorskich .
l) zawierają treści obraźliwe lub groźby kierowane pod adresem redakcji, czytelników oraz komentujących .

III. Odpowiedzialność za informacje


1. Zamieszczenie komentarza jest równoznaczne z oświadczeniem, iż treść komentarza jest wolna od wad prawnych oraz roszczeń podmiotów trzecich oraz że użytkownikowi przysługują prawa autorskie do treści komentarza, które nie są ograniczone na rzecz żadnej osoby trzeciej lub że użytkownikowi przysługują prawa do korzystania treści komentarza obejmujące w szczególności prawo opublikowania i rozpowszechniania jego treści w systemie on-line w sieci Internet.

2. Strona Pilica Nasza Gmina może cytować i upubliczniać zamieszczane komentarze, kopiować oraz przechowywać je w dowolnej formie bez ograniczenia czasowego i terytorialnego.

 • Użytkownik akceptuje, że w wyniku przejściowych problemów technicznych, problemów z siecią teleinformatyczną lub innych czynników komentarze mogą wyświetlać się nieprawidłowo lub mogą nie być widoczne oraz że technologia transmisji danych stosowana w Internecie, może nie zabezpieczać w pełni przekazywanych przez użytkownika informacji.
 • Pilica Nasza Gmina nie odpowiada za zamieszczanie komentarzy pod takim samym lub podobnym nickiem przez innych użytkowników stron www.
 • Pilica Nasza Gmina nie odpowiada za niezamieszczenie komentarza lub problemy techniczne związane z jego zamieszczeniem, utratę zamieszczonych komentarzy czy danych w nich zawartych.
 • Administrator strony może w każdym czasie zawiesić prowadzenie stron www lub usunąć strony www wraz ze wszystkimi wpisami, w tym z komentarzami użytkownika.
 • Użytkownik akceptuje, że portal społecznościowy Pilica Nasza Gmina może przekazać będące w jego posiadaniu dane użytkownika organom państwowym ( Sąd , Prokurator , Policja ) na potrzeby prowadzenia postępowań przez te organy oraz w innych przypadkach określonych przepisami prawa.
 • Portal Pilica Nasza Gmina nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w związku z komentowaniem wpisów na stronach www przez użytkowników ani wobec użytkowników ani wobec osób trzecich.
 • Serwis Pilica Nasza Gmina nie wyraża zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie, cytowanie i powoływanie się na jakiekolwiek treści, komentarze i materiały zawarte na stronach www ani na inne korzystanie z nich, bez uprzedniej pisemnej zgody administratora strony. Działanie o powyższym charakterze może zostać potraktowane jako naruszenie praw serwisu Pilica Nasza Gmina lub praw osób trzecich
 • Redakcja portalu będzie również uprawniona do zablokowania IP użytkownika serwisu, którego komentarze będą w sposób rażący naruszały treść niniejszego Regulaminu
 • Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu bez uprzedniego informowania o tym fakcie użytkowników portalu , a zmiany będą obowiązywały z chwilą ich opublikowania .